Блог о Велосипедах > Велостатьи > Як вибрати гірський велосипед

Як вибрати гірський велосипед

Де у нас гори? Проте, найбільш продаваними і популярними у нас в місті, причому з відривом на порядок, є саме гірські велосипеди. Чому?

Я досить багато подорожую по Європі і мені цікаво спостерігати, наскільки різниться в кожній країні присутність тих чи інших брендів і типів велосипедів. Приміром, у великих містах, таких ка Мюнхен, Париж, Барселона, тим більше в столицях і великих містах Голландії, Бельгії та Данії на вулицях, особливо в центральних районах, можна часто зустріти велику кількість припаркованих і переміщаються двоколісних засобів пересування. В основному, це комфортні міські велосипеди.

Статистика продажів будь-якого магазина велосипедів в Росії дуже наочно демонструє тотальне домінування саме гірських велосипедів. Чому?

Це вже на рівні підсвідомості. Ви бачили ще хоч в жодному іншому місті світу крім Москви таку кількість переміщаються по місту людей на джипах. Навіщо?
Адже вони створені для бездоріжжя.

У Росії ми ніколи не знаємо де і коли може скінчитися дорога і хочемо завжди бути готові продовжити шлях і там де її вже немає. В цьому суть.

 

Тому ми любимо джипи. Гірський велосипед — це свого роду джип серед велосипедів.

 

Він витримує великі навантаження, розрахований на більш суворі умови експлуатації. Ви відразу його відрізните по потужнішим, широким і оснащеним великими протекторами покришкам, значнішою амортизаційної вилці, і характерною нахилом посадки вперед пілота.

Гірський велосипед. Спочатку створений для їзди в горах, дивно прижився в Росиийской рівнинних селах, дачах і городах. Скрізь в найгірших дорожніх і погодних умовах це найнадійніший помічник і демонструє своє безперечне утилітарне перевагу.

Велосипед велосипеду ворожнечу. Відмінності, на перший погляд нерозрізнені для непрофесіонала можуть бути дуже істотними в якості навісного устаткування і як наслідок, в ціні. Діапазон у відомих брендів, які гарантують безпроблемну експлуатацію та сервіс у непрофесійному класі варіюється в більшості випадків при курсі євро 45 від 12 до 45 000 рублів і вище.

Головні відмінності в якості та зарядженості гірського велосипеда виражаються насамперед у класі перекидок, амортизаційної вилки, гальм.

Мені довелося перевірити і відчути ці відмінності в «бойових умовах» в горах Криму в ході велопоходів, в які ми ходили кілька років поспіль на травневі свята. І смію Вас запевнити, що велосипед за 10 000 і 30 000 дають абсолютно різну якість життя.

 

Як вибрати найправильніший гірський велосипед?

 

Зверніть увагу куди ковзає погляд професіонала, який прийшов в веломагазин. Насамперед на перемикач швидкостей. Shimano deore, olivio, acera, tourney — клас перемикача сильно впливає на ціну велосипеда, і досвідчена людина саме по ньому насамперед визначає співвідношення ціни пропонованого велосипеда. Відчутні відмінності в реальному житті. Звичайно так. Но. Є одне але. За однієї умови — однаковій якості настройки.

Налаштування штука тонка і потокова збірка велосипедів в пік сезону найнятими і злегка навченими збирачами здатна легко перекреслити переваги більш дорогої моделі. За інших рівних — велосипед на Deore — це клас люкс, olivio — бізнес клас — acera — стандарт, tourney — економ, інше — зовсім економ створене виключно з метою здешевлення моделі і гарантувати довговічну справну службу навряд чи зможе. Я дуже перебільшено привожу тут класифікацію, скоріше для наочності і простоти розуміння.

Друге куди переміститься погляд досвідченого або начитаного покупця — буде амортизаційна вилка. Тут відмінності в ціні залежно від типу і класу моделі вже істотно вище. І відмінності в комфорті в гірському поході по бездоріжжю дуже яскраво відчутні. Мені довелося порівняти кілька моделей різного типу і класу в тому числі нетипових, індивідуально встановлених і, на мій погляд, саме вилка в чому визначає надійність і комфорт в гірському поході. Однак ціна гарної вилки найчастіше вище вартості велосипеда початкового рівня і вам вирішувати — чи варто платити настільки більше.

Можливо, ці переваги ніколи не будуть вами затребувані. На велосипедах до 20000 рублів в більшості випадків ставляться досить прості еластомерниє вилки не володіють видатними характеристиками. Проте, навіть вони здатні сильно відрізнятися по працездатності. Від дуже низькою, ледь помітною на самих бюджетних моделях — їх ви легко можете відрізнити по невеликій товщині і грубуватим нерегульованим заглушок в торцях, — до цілком працездатних з непоганим ходом у моделей від 20000 рублів відомого бренду. Бувають масляні, газові і т.д. але це вже сильно дорожче і в більшості серійних моделей до 45000р їх майже ніколи не зустрінеш.

Гальма. Гірський велосипед на мою думку просто зобов’язаний бути оснащений дисковими гальмами. Навіть вони при затяжному спуску в горах сильно перегріваються. Що тут скажеш про звичайні V brake. Краще якщо гальма будуть гідравлічними. Швидкість реакції у них відчутно вище. Однак вони вимагають догляду і коштують дорожче. Для нечастих прогулянок по лісових і польових дорогах підійдуть будь-які.

Бренди. Для неспеціаліста рівень бренду — свого роду гарантія якості. Розібратися в нюансах навісного обладнання не завжди просто, та й непотрібно. Хороший бренд відрізняється насамперед оптимальним підбором навісного обладнання гідної якості гарантують безпроблемну експлуатацію протягом гарантійного терміну і після.

Не секрет, що майже всі велосипеди навіть самих іменитих брендів збираються в Китаї і на Тайвані. Відчули різницю? Серйозний бренд з ім’ям та історією відрізняється перш за все наявністю контролю більш високої якості збірки і відбору якісних комплектуючих гарантують більш довгий термін служби.

З нашого досвіду продажів найуспішнішими брендами за останні кілька років є гірські велосипеди Trek, Marin, Giant, Specialized, Schwinn, Merida.

Гірські велосипеди часто воліють купувати в інтернет магазинах — легше порівняти ціни, не потрібно тягнути на собі з магазину — це зручно і, як правило, дешевше. Тим не менш, ми рекомендуємо приїхати в роздрібний магазин і прокотитися на обраної моделі до покупки. Вони правда різні.

Пожалуйста, оцените статью:
(Пока нет рейтинга)

Похожие записи:

  • Надежные и прочные велосипеды по доступной цене05/11/2017 Надежные и прочные велосипеды по доступной цене На сегодняшний день велосипеды для многих людей – это стиль жизни, а не просто транспортное средство. Его преимущество состоит в том, что для поездки велосипед не нуждается ни в каком […]
  • Выбор вилок на фэт байк04/09/2018 Выбор вилок на фэт байк Амортизационные велосипедные вилки для фэтбайка Комфортная езда по неровной дороге невозможна, если у фэтбайка плохая амортизационная вилка. Пришло время менять этот элемент? Чтобы […]
  • Преимущества наклеек на велосипед07/10/2017 Преимущества наклеек на велосипед Каждому владельцу велосипеда хочется выделиться среди остальных. К сожалению, большинство популярных способов, к примеру, аэрография или перекраска, необратимы. Поэтому большую […]
Новости велосипедиста
Партнеры проекта